تلکس فرهنگيان نيوز- تدبير: «دستگيري ده‌ها جاسوس در مراكز حساس» و برخورد با صدها گروه
جمعه، 30 فروردین 1398 - 10:19     کد خبر: 35317

فرهنگيان نيوز -تدبير تلگرام 👈 https://telegram.me/edufarhangian:

«دستگيري ده‌ها جاسوس در مراكز حساس» و برخورد با صدها گروه 
 
 علوي، وزير اطلاعات ايران از دستگيري ده‌ها جاسوس در مراكز حساس و نيز در خارج از كشور خبر داد.

به گزارش رسانه‌هاي ايران، آقاي علوي كه روز جمعه ۳۰ فروردين در مراسم نماز جمعه تهران سخنراني مي‌كرد گفت: «ده‌ها جاسوس جذب‌شده از سوي سرويس‌هاي اطلاعاتي بيگانه، در مراكز حساس كشور شناسايي شده و در اختيار دستگاه قضائي قرار گرفته‌اند.»

آقاي علوي مشخص نكرد «مراكز حساس» كدام مراكز بوده، اما به نظر مي‌رسد منظور وي مراكز نظامي، سايت‌هاي امنيتي، تأسيسات هسته‌اي و نيز برخي سايت‌هاي صنعتي مهم مانند صنايع دفاع و اسلحه‌سازي باشد.

وزير اطلاعات در سخنراني خود همچنين با يادآوري «تلاش سرويس‌هاي اطلاعاتي بيگانه براي جلب جاسوس» عليه ايران گفت كه اين تلاش‌ها «خنثي» شده‌اند. به گفته وي گزارش شناسايي اين جاسوس‌ها مايه «بهت» همه كساني شد كه در جريان عملكرد وزارت قرار گرفتند و سرويس‌هاي بيگانه كه اين افراد را جذب كرده بود دچار «گيجي» كرد.
برخورد با صدها گروه از مخالفان و قاچاقچيان

وي در مورد پيوندهاي مشخص جاسوس‌هاي دستگير شده با گروه‌هاي مختلف گفت: «در يك سال گذشته با ۱۱۴ تيم تكفيري، ۱۱۶ تيم مرتبط با منافقين [سازمان مجاهدين خلق]، ۴۴ تيم ضد انقلابي، ۳۸۰ تيم قاچاق مواد مخدر برخورد شده است. عمليات ۱۸۸ تيم عملياتي خنثي شده، از جمله آخرين آنها دستگيري ۴ نفر در جنوب غرب كشور و كشف ۱۵ هزار فشنگ كلاشينكف بوده است.»

ارائه آمار رسمي در ايران از فعاليت گروه‌هاي مخالف در اين حجم وسيع در درون كشور امري بي‌سابقه، اگر نه كم‌سابقه است.
شناسايي ۲۹۰ جاسوس سيا

وي در مورد شيوه عملكرد وزارت اطلاعات ايران نيز گفت: «در ضد جاسوسي، راهبرد را از ضد جاسوسي پدافندي به راهبرد ضد جاسوسي آفندي تغيير داده و در مصاف با سرويس‌هاي اطلاعاتي بيگانه و دشمن ضربه‌هاي كاري وارد كرديم. در برابر آمريكا، سيا شبكه جاسوسي اين كشور ۲۹۰ جاسوس در كشورهاي مختلف از جمله ايران شناسايي شدند و تبادل اطلاعاتي با كشورهاي دوست صورت گرفت و ارتباط با آن با منابع به هم ريخت و كميته شكست در آمريكا تشكيل شد و رئيس سي‌آي‌اِي اين ضربه را تأييد كرد.»

    وزير اطلاعات: ده‌ها جاسوس را در نهادهاي مختلف دستگير كرديم
    بازداشت يك جمعيت شناس در ايران به اتهام «نفوذ»

وي وعده داد كه در آينده نزديك جزئيات اقدامات ايران در مصاف با سيا، سازمان اطلاعات و امنيت آمريكا در اختيار مردم از طريق رسانه ملي و ساير رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.»
برخورد با سرويس‌هاي جاسوسي بريتانيا و اسرائيل

آقاي علوي در مورد برخورد با سرويس جاسوسي بريتانيا، ام‌آي۶ گفت: «چنين اقدامي درباره اِم‌آي‌۶ انگليس هم صورت گرفته كه به استحضار مردم خواهد رسيد.»

وي همچنين در مورد سرويس امنيتي اسرائيل نيز تصريح كرد: «فرزندان مردم در وزارت اطلاعات سلطه اطلاعاتي خود را در اعماق رژيم اشغالگر قدس [اسرائيل] دارند كه صداي آنها درآمد. در يكي از اقدامات، جاسوساني كه قطعات معيوب را در مراكز حساس مي‌آوردند، ضد جاسوسي وزارت اطلاعات موفق به كشف و خنثي كردن آن شد.»
سارق ۲۰۹ ميليون درهم را به كشور برگردانديم

وي در مورد «مفاسد اقتصادي» نيز گفت: «وزارت اطلاعات در مبارزه با مفاسد اقتصادي بر مفسدان اقتصادي بي‌رحمانه تاخته و مبارزه جدي با قاچاق ارز كرده است. در شركتي كه وابسته به يكي از بانك‌ها در خارج از كشور بود، ۲۰۹ ميليون درهم اماراتي سرقت شد. سارق را كه خانم بود و در خارج از كشور فراري بود به كشور برگردانديم. فردي ۱۵۰ ميليارد پول مردم را هك كرده و به يكي از كشورهاي همسايه گريخته بود نيز به كشور برگردانده و اموال به مردم بازگردانده شد.»


برگشت به تلکس خبرها