تلکس فرهنگيان نيوز- تدبير: واكنش ونزوئلا به خبر جعلي پمپئو در مورد تلاش مادورو براي فرار از كشورش
چهارشنبه، 11 اردیبهشت 1398 - 04:39     کد خبر: 35330

فرهنگيان نيوز -تدبير تلگرام 👈 https://telegram.me/edufarhangian:

واكنش ونزوئلا به خبر جعلي پمپئو در مورد تلاش مادورو براي فرار از كشورش

پمپئو اعلام كرد كه مادورو قصد فرار به هاوانا، پايتخت كوبا فرار كند، اما مسكو مانع اين كار شده است.

به گزارش اسپوتنيك، خورخه آريزا وزير امور خارجه ونزوئلا اظهارات مطرح شده توسط پمپئو در خصوص قصد رئيس جمهور ونزوئلا براي فرار به كوبا را جعلي دانست.
 

مايك پمپئو، وزير امور خارجه آمريكا روز سه شنبه در مصاحبه‌  با شبكه سي ان ان اعلام كرده بود كه نيكولاس مادورو، رئيس جمهور ونزوئلا آماده شده تا از اين كشور فرار كند. اما روسيه از او خواسته است تا در ونزوئلا بماند. به عقيده پمپئو مادورو قصد فرار به هاوانا، پايتخت كوبا فرار كند، اما مسكو مانع اين كار شده است.

خورخه آريزا، در صفحه تويئتر خود نوشت: طرح اخبار جعلي غم انگيزترين راه براي قبول اين مسئله است كه كودتايي كه شما از آن حمايت مي كنيد، بشكست خورد. ديپلماسي بايد در دولت ايالت متحده آمريكا بازسازي شود. دونالد ترامپ از ونزوئلا دست بردار!".

مادورو، ادعاي پامپئو، اظهارات وي را ديوانگي، دروغ ناميد.

گفتني است، اعتراضات گسترده عليه رئيس جمهور فعلي ونزوئلا، نيكلاس مادورو، در تاريخ 21 ژانويه آغاز شد. روز 23 ژانويه خوان گوايدا، رئيس پارلمان ونزوئلا خود را رئيس جمهور موقت اين كشور اعلام كرد. كشورهاي گروه ليما به غير از مكزيك، آمريكا، آلباني، گرجستان، سوئيس و سازمان كشورهاي آمريكايي و تعدادي از كشورهاي اروپايي از رياست جمهوري موقت گوايدو حمايت كردند. كشورهاي روسيه، بوليوي، ايران، كوبا و نيكاراگوئه، السالوادور، تركيه، بلاروس و چين ضمن حمايت از مادورو، از طرفين درگير در بحران خواستند از راه مسالمت آميز به حل و فصل مسائل بپردازند. در تاريخ 30 آوريل، خوآن گوآيدو در سخنراني خود كه در«توييتر» منتشر شد، از نظاميان خواست در تظاهرات مردمي شركت كنند تا به «غصب حكومت» پايان داده شود. اين حوادث، كودتا در ونزوئلا ناميده مي شود.


برگشت به تلکس خبرها