RSS   |  نسخه موبایل   |  نسخه تلکس   |  پیوندها   |  جستجو پیشرفته   |  تماس با ما  
 صفحه اول    فرهنگی    فرصتهای استخدامی    اجتماعی، سیاسی    مقالات    بخشنامه ها    خدمات    برگزیدگان    استخدام ( کارفرما ، کارجو)  
جمعه، 15 مهر 1401 - 10:05   
  تازه ترین اخبار:  
   آخرین مطالب  

  درخواست رئیس سازمان نصر کشور از رئیس دستگاه قضا برای حل مشکل اعضای بازداشت شده سازمان


  آیت‌الله العظمی جوادی آملی در دیدار فرمانده کل انتظامی: جلوی غارت، اختلاس و نجومی بعضی از مسئولین گرفته شود تا نظام آسیب نبیند


  افزایش حقوق برای همه کارمندان و بازنشستگان و اعمال آن از شهریور 1401


  «طرح اصلاح محدوده کتب درسی و آموزش حوزه های علمیه»


  نشست استادان دانشگاه تهران با رئیس این دانشگاه در خصوص حوادث اخیر + فیلم بخشی از سخنان اساتید محمدجواد ظریف، علی مطهری، تقی آزاد ارمکی، پیروز حناچی، صادق زیباکلام، حدادعادل، علی طیب نیا و...


  :... سایر پرداختـی ها به کارکنان نظیر انواع پاداش از مصادیق کمـک هزینه های رفاهی تلّقی نمی گردد و مشمـول مـالیات بر درآمد حقـوق میباشد، از تاریخ تصویب ابطال شد.


  مدیریت منابع انسانی داده محور و هوش مصنوعی


  آیین نامه اجرایی ماده 4 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت


  تغییرات اتوبوسی در وزارت علوم؛ یک شبه ۲۰ رئیس دانشگاه عوض شدند


  وزیر علوم برای گفت‌ وگو با دانشجویان معترض وارد دانشگاه شریف شد


- اندازه متن: + -  کد خبر: 25585صفحه نخست » اخبار علمی ، فرهنگیسه شنبه، 18 فروردین 1394 - 19:56
تمدید مهلت ثبت نام در آزمون استخدامی دولت
جزییات آزمون بزرگ استخدام دولتی
  
فرهنگیان نیوز - تدبیر:

تمدید مهلت ثبت نام در آزمون استخدامی دولت
توکلی افزود: همان گونه که پیشتر نیز اعلام شده است این آزمون توسط سازمان سنجش آموزش کشور و با نظارت سازمان مدیریت و برنامه ریزی در روز جمعه اول خردادماه در حوزه های امتحانی مربوط برگزار خواهد شد.
ثبت نام برای شرکت در آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور تا ساعت 24 روز پنجشنبه 20 فروردین ماه 1394 تمدید شد.

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت و گو با ایرنا گفت: براساس برنامه زمانی پیش بینی شده و به منظور فراهم کردن تسهیلات لازم برای آن دسته از داوطلبانی که تاکنون نسبت به ثبت نام برای شرکت در آزمون عمومی و اختصاصی آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور (شامل 13 دستگاه اجرایی) برای به کار گیری افراد واجد شرایط هریک از دستگاه های اجرایی مذکور و استخدام پیمانی آنها در سال 1394 و همچنین سازمان آموزش فنی و حرفه ای درباره تبدیل وضع مربیان حق التدریس اقدام نکرده اند، مهلت ثبت نام تا ساعت 24 روز پنجشنبه 20 فروردین ماه تمدید می شود.

وی به تمامی داوطلبانی که تاکنون برای ثبت نام اقدام نکرده اند، اکیدا توصیه کرد تا در مهلت باقی مانده با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org و مطالعه دقیق دفترچه آزمون، اطلاعیه ثبت نامی منتشره و اطلاعیه منتشره امروز در صورت واجد شرایط بودن، حداکثر تا ساعت 24 روز پنجشنبه 20 فروردین ماه 1394 برای ثبت نام اقدام کنند.

توکلی افزود: همان گونه که پیشتر نیز اعلام شده است این آزمون توسط سازمان سنجش آموزش کشور و با نظارت سازمان مدیریت و برنامه ریزی در روز جمعه اول خردادماه در حوزه های امتحانی مربوط برگزار خواهد شد.

وی افزود: تا ساعت 8 صبح امروز تعداد 82 هزار و 625 داوطلب که از این تعداد 11 هزار و 898 داوطلب برای شرکت در آزمون سازمان آموزش فنی و حرفه ای و تعداد 77 هزار و 727 داوطلب برای شرکت در آزمون سایر دستگاه های اجرایی ثبت نام کرده اند.

ثبت نام برای شرکت در این آزمون از ساعت 15 روز دوشنبه 10 فروردین ماه آغاز شده است.

شرایط و ضوابط هریک از دستگاه های اجرایی پذیرنده (13 دستگاه) در دفترچه راهنمای آزمون و اطلاعیه ثبت نامی مربوط، در روز دوشنبه 10 فروردین ماه روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.

 

 

جزییات آزمون بزرگ استخدام دولتی
امروز آخرین مهلت برای ثبت نام متقاضیان استخدام در دستگاه های دولتی است. متقاضیان می توانند در آزمون بزرگ سوم خرداد برای جذب حدود 9 هزار نیرو شرکت کنند. خروجی آزمون چند برابر این رقم خواهد بوداما به تدریج با آزمون های حرفه ای و مصاحبه ها به رقم مورد نظر تبدیل می شوند.

روزنامه هفت صبح: امروز آخرین مهلت برای ثبت نام متقاضیان استخدام در دستگاه های دولتی است. متقاضیان می توانند در آزمون بزرگ سوم خرداد برای جذب حدود 9 هزار نیرو شرکت کنند. خروجی آزمون چند برابر این رقم خواهد بوداما به تدریج با آزمون های حرفه ای و مصاحبه ها به رقم مورد نظر تبدیل می شوند.

این سیزده دستگاه عبارتند از وزارت امور اقتصادی و دارایی، دیوان عدالت اداری ، سازمان امور مالیاتی کشور، سازمان پزشکی قانونی کشور، سازمان ثبت احوال کشور، سازمان دامپزشکی کشور، سازمان سنجش آموزش کشور، سازمان ملی بهره وری ایران، سازمان هواپیمیای کشوری، مرکز اورژانس تهران ، استانداری خراسان شمالی و برخی از دستگاه های اجرایی استان و سازمان علمی تحقیقاتی وابسته به نهاد ریاست جمهوری و البته سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور (تبدیل وضع مربیان حق التدریس ).

متقاضیان می توانند برای مطالعه شرایط و ضوابط استخدام هر یک از دستگاه های اجرایی مذکور و نحوه و زمان ثبت نام تا آخر وقت امروز به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند.

بر طبق این گزارش: به طور دقیق 8700 نفر در این آزمون و در رشته های مختلف پذیرفته خواهند شد اما 8700 نفر تعداد نهایی پذیرفته شده در این آزمون نخواهد بود و معمولا 3 برابر رقم تعیین شده در این نوع آزمون ها مهر قبولی از سوی سازمان سنجش بر کارنامه شان خواهد خورد و در مراحل بعدی از تعداد پذیرفته شدگان کاسته خواهد شد تا به تعداد مورد نیاز سازمان ها برسد.

اما زمانی که برای ثبت نام در رشته های مختلف این آزمون، سری به دفترچه سازمان سنجش می زنید چند نکته قابل تامل است. شاید یکی از نکاتی که برای بسیاری از متقاضیان ثبت نام وجود داشته باشد تعداد بسیار محدود پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی باشد که در نگاه اول بسیاری از افراد را حتی از ثبت نام اولیه نیز منصرف می کند.

دومین نکته که می توان در این آزمون ها به آن اشاره کرد طی کردن هفت خوان رستمی است که پس از پذیرفته شدن باید طی کرد که ما را به یاد ضرب المثل «عطایش را به لقایش بخشیدن» می اندازد. از سوی دیگر باید به نابرابر بودن پذیرفته شدگان زن و مرد در این نوع آزمون ها اشاره کرد.

حسین توکلی مشاور عالی رییس سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگویی با بیان اینکه این آزمون درخصوص تبدیل وضع مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای نیز هست، افزود: «شرایط و ضوابط هر یک از دستگاه های اجرایی پذیرنده در دفترچه راهنمای آزمون و اطلاعیه ثبت نامی مربوط از روز دوشنبه دهم فروردین 94 بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.

آزمون استخدامی آزمونی است شبیه کنکور سراسری به همان میزان استرس زا، پرطرفدار و پرفراز و نشیب. یعنی همان شاخ غولی که خیلی ها توانستند از پس شکستنش بربیایند و خیلی ها هم نه.

در اینجا به طور معمول و به زبان ساده می خواهیم درباره آزمون های استخدامی توضیح بدهیم. آزمون استخدامی یعنی چه؟ هر سازمان و ارگان دولتی که احساس نیاز به پرسنل و کارمند جدید دارد، در یک زمانی تصمیم می گیرد آزمون استخدامی برگزار کند. در این زمان آن سازمان، به سازمان مدیریت مراجعه می کند و مجوز استخدام می گیرد.

بعد از آن هماهنگی برگزاری مرحله اول آزمون را سازمان سنجش برعهده دارد. یعنی سازمان سنجش آزمونی مربوط طراحی می کند. بعد از آن با اعلام تاریخ برگزاری آزمون در سایت یا روزنامه های کثیرالانتشار یا ... اعلام می کنند که می خواهند آزمونی جهت استخدام برگزار کنند.

در اینجا داوطلبان وارد عمل شده و کسانی که از این موضوع مطلع می شوند ثبت نام می کنند. اطلاعات درباره کتاب ها و هر آنچه برای شرکت در آزمون وجود دارد، آن سازمان و ارگان برگزار کننده آزمون به طور کامل در اختیار داوطلب قرار می دهد تا بتوانند در زمان مشخص در آزمون شرکت کنند. بعد از برگزاری آزمون و اعلام نتایج، کسی که پذیرفته شد تازه وارد خوان تازه ای می شود چون سازمان مورد نظر به عنوان مثال اگر 10 نفر را برای استخدام بخواهد، 30 نفر در آزمون اولیه انتخاب می کند؛ یعنی سه برابر ظرفیت هر رشته شغلی برای مرحله بعدی انتخاب می شود که همان آزمون و مصاحبه تخصصی است.

بعد از آن این 30 نفر خود را برای آزمون جزیی تر و سخت تر آماده می کنند. سپس از این 30 نفر می توانند 10 نفر برای مصاحبه نهایی و طی مراحل گزینش انتخاب شوند و اگر گزینش تایید کند، دیگر آنها کسانی هستند که پس از تایید گزینش به استخدام پیمانی همان دستگاه درمی آیند.

این هفت خوان رستم شاید بیش از شش ماه از زمان اولین آزمون تا آخرین مصاحبه و گزینش زمان ببرد. برای همین فکر نکنید در اولین آزمون قبول شده اید دیگر همه چیز تمام شده و خود را کارمند دولت به حساب آورید بلکه راه طول و درازی در پیش دارید.

به طور معمول زمانی که شما به استخدام بخش دولتی درمی آییدبسته به مدرکی که دارید پایه حقوق شما مشخص می شود. معمولا حقوق پایه حکم فردی با مدرک لیسانس؛ از 800 هزار تومان در نظر گرفته می شود. در صورت داشتن مزایای دیگر مانند اضافه کار، سختی کار، نوع سازمان و ارگان و ... میزان حقوق کم و زیاد خواهد شد. به عنوان مثال میزان حقوق سازمان پزشکی قانونی از حد معمول بالاتر است.

لطفا به چند نکته توجه کنید

اول اینکه برای شرکت در آزمون تمام دفترچه را به طور کامل بخوانید تا ببینید تا چه میزان به شرایط شما مانند مدرک تحصیلی، میزان تخصص، سن و حتی جنسیت شما مطابقت دارد چون ممکن است با یک اشتباه ساده شانس قبولی و حتی شانس شرکت در آزمون را هم از دست بدهید چون تمام نکات اولویت بندی شده در استخدام مشخص است. در این آزمون رقابت ها بسیار تنگاتنگ است. برای همین تمام تلاش خود را بکنید که بهترین انتخاب شغل را داشته باشید تا بعد از آن کاسه چه کنم چه کنم به دست نگیرید.

تعداد بازدید: 6414 ، امتیاز کاربران: 0 (0 نفر) ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
امتیاز شما به اين خبر:
   کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب  

  نشست استادان دانشگاه تهران با رئیس این دانشگاه در خصوص حوادث اخیر + فیلم بخشی از سخنان اساتید محمدجواد ظریف، علی مطهری، تقی آزاد ارمکی، پیروز حناچی، صادق زیباکلام، حدادعادل، علی طیب نیا و...


  افزایش حقوق برای همه کارمندان و بازنشستگان و اعمال آن از شهریور 1401


  آیت‌الله العظمی جوادی آملی در دیدار فرمانده کل انتظامی: جلوی غارت، اختلاس و نجومی بعضی از مسئولین گرفته شود تا نظام آسیب نبیند


  «طرح اصلاح محدوده کتب درسی و آموزش حوزه های علمیه»


  درخواست رئیس سازمان نصر کشور از رئیس دستگاه قضا برای حل مشکل اعضای بازداشت شده سازمان


 
   تبلیغات صفحات داخلی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© نسخه سوم فرهنگیان نیوز 1391
shoghlorg@gmail.com | info@farhangiannews.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار
Check  Out My Rank On PRTracking.com!
  خبر فوری: استخدام در شرکت تولیدی کاغذ ، قم : سرپرست تولید + تکنسین مکانیک + مهندس برق + مسئول کنترل کیفی + اپراتور +راننده لیفتراک و کمک انبار دار