RSS   |  نسخه موبایل   |  نسخه تلکس   |  پیوندها   |  جستجو پیشرفته   |  تماس با ما  
 صفحه اول    فرهنگی    آموزشی خارجی    اجتماعی، سیاسی    گیشه روزنامه    مقالات    بخشنامه ها    خدمات    برگزیدگان    کاریابی  
دوشنبه، 31 اردیبهشت 1397 - 03:37   
  تازه ترین اخبار:  
   آخرین مطالب  

  🔶"کارگاه بررسی و تنظیم قراردادها"


  درج اگهی شغلی


  👈نحوه‌ی محاسبه‌ی مالیات حقوق کارکنان مشخص شد


  🔴صدور حکم افزایش مستمری بازنشستگان


  ♨️ با تصویب مجلس شورای اسلامی، حقوق چه کسانی ۲۰ درصد افزایش می یابد؟


  اتحادیه اروپا گزینه پرداخت مستقیم به بانک مرکزی ایران را بررسی می‌کند


  رئیس شورای اروپایی روز چهارشنبه در توئیتی نوشته بود،


  🔴 باید حضور کارگران جنسی در کشور را بپذیریم/ تعداد زنان مبتلا به ایدز رو به افزایش است


  سازمان ملل: واکنش اسرائیل در غزه 'کاملا نامتناسب' بود


  🔴چگونه در محیط کار احساس قدرت کنیم؟


- اندازه متن: + -  کد خبر: 34406صفحه نخست » اخبار اجتماعی، سیاسیدوشنبه، 6 آذر 1396 - 12:05
وقتی که دستمزدها هم زنانه و مردانه می شوند !
  
فرهنگیان نیوز -تدبیر تلگرام 👈 https://telegram.me/edufarhangian:

وقتی که دستمزدها هم زنانه و مردانه می شوند !
 ✍️خدیجه پاک ضمیر/ معلم
روزنامه روزان /یکشنبه پنجم آذرماه

خبر مربوط به همین سه سال پیش بود : استعفای خانم ژیل آبرامسون از روزنامه نیویورک تایمز .خانم ژیل که در تاریخ ۱۶0 ساله این روزنامه ، اولین سردبیر زن آن روزنامه بود، متوجه می شود که حقوق و دستمزدش  از سردبیر قبلی که یک مرد بود کمتر است .او که با مشورت وکیل خود موضوع را رسانه‌ای می‌کند ، در نهایت دست به استعفا می زند و عطای سردبیری را به لقایش می بخشد .

خیلی وقتها ‌ها دستمزدی که به همکاران مرد می‌دهند ، دو برابری دستمزدی است که به من و دیگر همکاران زنم می دهند ، در حالی که هر دو یک کار را انجام می‌دهیم . این را زهرا می‌گوید که در یکی از مؤسسات خصوصی به عنوان کارمند مشغول به کار است.

دریافتی ماهانه ام در این مهد کودک 150 هزار تومان است .از ساعت 7 صبح می روم تا ساعت 3 بعدازظهر .حتی پنج شنبه ها . خب دیگر چکار می شود کرد . این مبلغ ناچیز هم ، خودش گوشه ای از زندگی را می گیرد . این را نازنین می گوید .او که در یکی از شهرهای جنوب غربی کشور زندگی می کند ، می گوید می دانم ظلم است و بیگاری . اما به ریسکش هم نمی ارزد که این کار را هم از دست بدهم .

این  زنان  همگی از  تجربه تبعیضی سخن می گویند که امروزه در بسیاری از محیط های کاری و در سراسر دنیا شکلی عادی و طبیعی به خود گرفته است . این  تبعیض و اجحافی که زنان از آن سخن می گویند ، تنها یک پیام روشن به همراه دارد : آنچه  که امروزه در دستیابی افراد به موقعیت های شغلی برابر و دستمزدهای برابر نقش دارد ، تنها  و تنها جنسیت افراد است ، نه مدرک تحصیلی ، سابقه کاری و .... . بنا بر گزارش مجمع جهانی اقتصاد (2016)  شکاف  جنسیتی در زمینه مشارکت و فرصت اقتصادی در خاورمیانه  به عنوان بیشترین شکاف جنسیتی مطرح است و ایران در این زمینه (مشارکت و فرصتهای شغلی ) ، در میان 144 کشور دارای رتبه 139 است . بنابر این گزارش در ایران  سهم زنان در مناصب بالا و مدیریتی در مقایسه با مردان تنها 17/0 است  و از این حیث در میان 144 کشور رتبه 106  را به خود اختصاص داده است . نکته قابل تأمل این است که  این  شکاف و نابرابری جنسیتی در حالی  رخ می دهد که در سالهای اخیر میزان دستیابی  زنان به آموزش عالی همواره از روندی چشمگیر برخوردار بوده است. بر اساس این گزارش ، این شکاف جنسیتی موجود  در زمینه مشارکت اقتصادی ، تنها یک روی این سکه ظلم و اجحاف در حق زنان است . روی دیگر این سکه ، نابرابری  و تبعیض موجود در دستمزدهای دریافتی توسط زنان و مردان به ازای کار برابر است . بر اساس این گزارش رتبه ایران در میان 144 کشور  برمبنای  شاخص مزد برابر برای کار مشابه ،  رتبه 90 است . همچنین  این گزارش نشان می دهد که بر مبنای شاخص  درآمد دریافتی زنان نسبت به مردان ، ایران در میان 144 کشور رتبه 142 را دارا می باشد .در  توضیح چرایی  وجود این شکافها و تبعیض های موجود در بازار کار ، نظرات گوناگونی وجود دارد . گاهی گفته می شود که بازار ، عرصه رقابت است و شوخی بردار نیست . در عرصه رقابت هم   ، به کارگران مزدی معادل ارزش نهایی محصول پرداخت می شود و در این میان زنان که به دلایلی همچون ازدواج ، حاملگی و پرورش کودک  ، مجبور به رها کردن شغل خود می شوند ، شدت فرسایش مهارتهای شغلی آنان بیشتر است  و از این رو از تجربه شغلی کمتری نسبت به مردان برخوردارند ، به همین خاطر مزد و  درآمد دریافتی  آنها  کمتر از مردان است. بسیاری از کارفرمایان می گویند زنان نسبت به مردان غیبت ، مرخصی و جابه جایی بیشتری دارند به همین خاطر  احتمال جذب آنها  در مشاغلی با مزد و تأمین بیشتر ، کم تر است و در عوض احتمال به کارگیری آنها در  مشاغلی  با مزد و تأمین کم تر ،  بیشتر است .

عده ای هم می گویند ،  آنچه که در پس  این شکافها و تبعیض های روا شده نسبت به زنان  در بازار کار دیده می شود ، در واقع وجود  یک چرخه معیوب اجتماعی است که  در آن زنان همواره  تابع مردان بوده اند  و این موقعیت فرودست زنان در بازار کار و عرصه اشتغال هم در حقیقت  بازتابی از موقعیت فرودست آنان در عرصه دیگر یعنی خانه و خانواده است .

اما  چیزی را  که در کنار  تبیین چرایی  وجود این فرودستی زنان در عرصه کار و اشتغال ، نمی توان از نظر پنهان داشت این است که  نادیده انگاشتن زنان و در  فرودست  قراردادن آنان  در عرصه اشتغال و بازار کار ، پیامی به جز ترویج خانه نشینی به عنوان بهترین کسب وکار برای زنان و نیز  پیامدی به جز گسترش و تداوم  فقر و عقب ماندگی در میان آنان به عنوان نیمی از جمعیت انسانی نخواهد داشت .  

تعداد بازدید: 194 ، امتیاز کاربران: 0 (0 نفر) ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
امتیاز شما به اين خبر:
   کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب  

  🔶"کارگاه بررسی و تنظیم قراردادها"


  درج اگهی شغلی


  🔴صدور حکم افزایش مستمری بازنشستگان


  ♨️ با تصویب مجلس شورای اسلامی، حقوق چه کسانی ۲۰ درصد افزایش می یابد؟


  اتحادیه اروپا گزینه پرداخت مستقیم به بانک مرکزی ایران را بررسی می‌کند


  رئیس شورای اروپایی روز چهارشنبه در توئیتی نوشته بود،


 
   تبلیغات صفحات داخلی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© نسخه سوم فرهنگیان نیوز 1391
info@farhangiannews.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار
Check  Out My Rank On PRTracking.com!
  خبر فوری: 🔶"کارگاه بررسی و تنظیم قراردادها"