RSS   |  نسخه موبایل   |  نسخه تلکس   |  پیوندها   |  جستجو پیشرفته   |  تماس با ما  
 صفحه اول    فرهنگی    آموزشی خارجی    اجتماعی، سیاسی    گیشه روزنامه    مقالات    بخشنامه ها    خدمات    برگزیدگان    کاریابی  
سه شنبه، 22 آبان 1397 - 01:17   
  تازه ترین اخبار:  
   آخرین مطالب  

  سرآمد، دوره‌ای جامع برای رشد کارآفرینی و سرمایه‌گذاری هدفمند


  #مدیر_منابع_انسانی #مدیر_سیستمها و روش ها


  جذب 10 #کارشناس_خبره در زمینه #کامپیوتر و #برنامه_نویسی


  طیبه گورانی معلم کلاس اول در هرمزگان روز جهانی کودک


  جذب #مدیر_توسعه #کسب و کار


  🔷کارگاه دو روزه‌ توسعه‌ی مهارت‌های فردی ویژه‌ی مدیران🔷


  سه فرصت شغلی در حوزه #مدیریت_مالی دریکی از شرکتهای وابسته به بانک اقتصاد نوین


  #بازنشسته_جوان #شبکه-بانکی برای راه اندازی #صندوق_سرمایه گذاری داخل سازمانی


  #مدیر_کالا


  #مدیر_تولید و #مدیر_منابع_انسانی


- اندازه متن: + -  کد خبر: 34406صفحه نخست » اخبار اجتماعی، سیاسیدوشنبه، 6 آذر 1396 - 12:05
وقتی که دستمزدها هم زنانه و مردانه می شوند !
  
فرهنگیان نیوز -تدبیر تلگرام 👈 https://telegram.me/edufarhangian:

وقتی که دستمزدها هم زنانه و مردانه می شوند !
 ✍️خدیجه پاک ضمیر/ معلم
روزنامه روزان /یکشنبه پنجم آذرماه

خبر مربوط به همین سه سال پیش بود : استعفای خانم ژیل آبرامسون از روزنامه نیویورک تایمز .خانم ژیل که در تاریخ ۱۶0 ساله این روزنامه ، اولین سردبیر زن آن روزنامه بود، متوجه می شود که حقوق و دستمزدش  از سردبیر قبلی که یک مرد بود کمتر است .او که با مشورت وکیل خود موضوع را رسانه‌ای می‌کند ، در نهایت دست به استعفا می زند و عطای سردبیری را به لقایش می بخشد .

خیلی وقتها ‌ها دستمزدی که به همکاران مرد می‌دهند ، دو برابری دستمزدی است که به من و دیگر همکاران زنم می دهند ، در حالی که هر دو یک کار را انجام می‌دهیم . این را زهرا می‌گوید که در یکی از مؤسسات خصوصی به عنوان کارمند مشغول به کار است.

دریافتی ماهانه ام در این مهد کودک 150 هزار تومان است .از ساعت 7 صبح می روم تا ساعت 3 بعدازظهر .حتی پنج شنبه ها . خب دیگر چکار می شود کرد . این مبلغ ناچیز هم ، خودش گوشه ای از زندگی را می گیرد . این را نازنین می گوید .او که در یکی از شهرهای جنوب غربی کشور زندگی می کند ، می گوید می دانم ظلم است و بیگاری . اما به ریسکش هم نمی ارزد که این کار را هم از دست بدهم .

این  زنان  همگی از  تجربه تبعیضی سخن می گویند که امروزه در بسیاری از محیط های کاری و در سراسر دنیا شکلی عادی و طبیعی به خود گرفته است . این  تبعیض و اجحافی که زنان از آن سخن می گویند ، تنها یک پیام روشن به همراه دارد : آنچه  که امروزه در دستیابی افراد به موقعیت های شغلی برابر و دستمزدهای برابر نقش دارد ، تنها  و تنها جنسیت افراد است ، نه مدرک تحصیلی ، سابقه کاری و .... . بنا بر گزارش مجمع جهانی اقتصاد (2016)  شکاف  جنسیتی در زمینه مشارکت و فرصت اقتصادی در خاورمیانه  به عنوان بیشترین شکاف جنسیتی مطرح است و ایران در این زمینه (مشارکت و فرصتهای شغلی ) ، در میان 144 کشور دارای رتبه 139 است . بنابر این گزارش در ایران  سهم زنان در مناصب بالا و مدیریتی در مقایسه با مردان تنها 17/0 است  و از این حیث در میان 144 کشور رتبه 106  را به خود اختصاص داده است . نکته قابل تأمل این است که  این  شکاف و نابرابری جنسیتی در حالی  رخ می دهد که در سالهای اخیر میزان دستیابی  زنان به آموزش عالی همواره از روندی چشمگیر برخوردار بوده است. بر اساس این گزارش ، این شکاف جنسیتی موجود  در زمینه مشارکت اقتصادی ، تنها یک روی این سکه ظلم و اجحاف در حق زنان است . روی دیگر این سکه ، نابرابری  و تبعیض موجود در دستمزدهای دریافتی توسط زنان و مردان به ازای کار برابر است . بر اساس این گزارش رتبه ایران در میان 144 کشور  برمبنای  شاخص مزد برابر برای کار مشابه ،  رتبه 90 است . همچنین  این گزارش نشان می دهد که بر مبنای شاخص  درآمد دریافتی زنان نسبت به مردان ، ایران در میان 144 کشور رتبه 142 را دارا می باشد .در  توضیح چرایی  وجود این شکافها و تبعیض های موجود در بازار کار ، نظرات گوناگونی وجود دارد . گاهی گفته می شود که بازار ، عرصه رقابت است و شوخی بردار نیست . در عرصه رقابت هم   ، به کارگران مزدی معادل ارزش نهایی محصول پرداخت می شود و در این میان زنان که به دلایلی همچون ازدواج ، حاملگی و پرورش کودک  ، مجبور به رها کردن شغل خود می شوند ، شدت فرسایش مهارتهای شغلی آنان بیشتر است  و از این رو از تجربه شغلی کمتری نسبت به مردان برخوردارند ، به همین خاطر مزد و  درآمد دریافتی  آنها  کمتر از مردان است. بسیاری از کارفرمایان می گویند زنان نسبت به مردان غیبت ، مرخصی و جابه جایی بیشتری دارند به همین خاطر  احتمال جذب آنها  در مشاغلی با مزد و تأمین بیشتر ، کم تر است و در عوض احتمال به کارگیری آنها در  مشاغلی  با مزد و تأمین کم تر ،  بیشتر است .

عده ای هم می گویند ،  آنچه که در پس  این شکافها و تبعیض های روا شده نسبت به زنان  در بازار کار دیده می شود ، در واقع وجود  یک چرخه معیوب اجتماعی است که  در آن زنان همواره  تابع مردان بوده اند  و این موقعیت فرودست زنان در بازار کار و عرصه اشتغال هم در حقیقت  بازتابی از موقعیت فرودست آنان در عرصه دیگر یعنی خانه و خانواده است .

اما  چیزی را  که در کنار  تبیین چرایی  وجود این فرودستی زنان در عرصه کار و اشتغال ، نمی توان از نظر پنهان داشت این است که  نادیده انگاشتن زنان و در  فرودست  قراردادن آنان  در عرصه اشتغال و بازار کار ، پیامی به جز ترویج خانه نشینی به عنوان بهترین کسب وکار برای زنان و نیز  پیامدی به جز گسترش و تداوم  فقر و عقب ماندگی در میان آنان به عنوان نیمی از جمعیت انسانی نخواهد داشت .  

تعداد بازدید: 309 ، امتیاز کاربران: 0 (0 نفر) ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
امتیاز شما به اين خبر:
   کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب  
 
   تبلیغات صفحات داخلی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© نسخه سوم فرهنگیان نیوز 1391
info@farhangiannews.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار
Check  Out My Rank On PRTracking.com!
  خبر فوری: 👈 استخدام بازاریاب میدانی (تاکسی اینترنتی) در نزدیکترین موقعیت درخواستی