RSS   |  نسخه موبایل   |  نسخه تلکس   |  پیوندها   |  جستجو پیشرفته   |  تماس با ما  
 صفحه اول    فرهنگی    فرصتهای استخدامی    اجتماعی، سیاسی    مقالات    بخشنامه ها    خدمات    برگزیدگان    استخدام ( کارفرما ، کارجو)  
چهارشنبه، 19 مرداد 1401 - 18:11   
  تازه ترین اخبار:  
   آخرین مطالب  

  


  20 دوره محبوب سال را تا 31 آگوست 2022 به صورت رایگان شرکت کنید.


  جذب و استخدام مهندس عمران ، معماری ، پیمانکاری ترجیحا در ساختمان های لوکس


  استخدام در سان استار


  📣 کارگاه آموزشی مدیریت استراتژیک


  سخنگوی دولت: دولت اختیار تصمیم‌گیری درباره حقوق بازنشستگان را به هیات امنای سازمان تامین اجتماعی واگذار کرد


  📣 کارجو مدیر بازرگانی + فرصت شغلی کارشناس اموزش


  دوره عالی مدیریت کسب و کار ( MBA و DBA آینده نگاری استراتژیک ) دانشکده مدیریت دانشگاه تهران


  بخشنامه به دستگاههای اجرایی 👈👈 جذب و نگهداری استعدادهای برتر و نخبه در دستگاههای اجرایی


  مرکز شایستگی منابع انسانی


- اندازه متن: + -  کد خبر: 35757صفحه نخست » اخبار علمی ، فرهنگییکشنبه، 16 آذر 1399 - 23:55
دانش اموزان برای دریافت شبکه شاد باید بالای تپه بروند
  
ورود به شبکه مدیران حرفه ای... https://t.me/hrmSupergroup سایت انجمن صنفی مدیران ( مدیریت ،اشتغال و ...)👈http://www.shoghl.org/:

اینترنت پر سرعت در تپه‌های فورجی روستاهای راز و جرگلان

اینترنت پر سرعت در تپه‌های فورجی روستاهای راز و جرگلان

بجنورد-ایرنا- این روزها گوشی خواهرش کلاس و مدرسه‌اش شده است، اما ارتباط با این کلاس درس، تنها در ارتفاعات و روی تپه‌های همجوار روستاهای راز جرگلان خراسان شمالی برقرار می‌شود به همین علت، بچه‌ها اسمش را گذاشته‌اند «تپه های فورجی». 

صبح که آفتاب جوانه می زند و کمی گرم تر می شود، زیرانداز، کمی خوراکی و آب برمی دارد تا با چند نفر از هم کلاسی هایش به بالای تپه فورجی بروند.

در ارتفاعات تپه فورجی در اطراف روستا و برخی از باغ ها که اینترنت خوب جواب می دهد به همین خاطر این روزها محل درس خواندن بچه ها شده است. کلاسی در طبیعت و راهی که روزانه چند بار می روند و می آیند تا به« شاد» دست یابند. 

اینترنت در این روستا ضعیف است اما اراده دانش آموزان برای درس خواند قوی است، علاقه به درس و کتاب آنان را به زیر نور آفتاب در تپه ها و یا زیر سایه درختان پاییززده در باغ ها کشانده است. 

اینترنت در این روستا ضعیف است اما اراده دانش آموزان برای درس خواند قوی است، علاقه به درس و کتاب آنان را به زیر نور آفتاب در تپه ها و یا زیر سایه درختان پاییز زده در باغ ها کشانده است

می گویند مدرسه چند وقتی هست که تعطیل است، معلم کرونا گرفته و برای اینکه دانش آموزان کرونا نگیرند، کلاس درس تطعیل شده است، این روزها آموزش باید از برنامه شاد پیگیری شود اما اینترنت جواب نمی دهد. 

این روزها که آموزش در کلاس های درس به فضای مجازی و گوشی ها کشانده شده، مشکل دانش آموزان و دانشجویان روستایی در خراسان شمالی، نداشتن اینترنت و ضعیف بودن آن است.

مردم می گویند اینترنت در روستا خوب جواب نمی دهد به همین علت بچه ها کتاب و گوشی ها را برمی داند و به بالای کوه و یا باغ هایی که در بالادست قرار دارند می روند، برخی هم راهی پشت بام خانه شان می شوند. 

این تپه ها و باغ ها پیش از این، اسم داشته و یا نداشته نمی دانم، اما این روزها اهالی از این مکان ها، به تپه فورجی و باغ فورجی یاد می کنند.  

کلاس شبانه آنلاین در تپه های فورجی 

دهیار روستای چالتلپک در شهرستان مرزی راز و جرگلان که دانشجو است در این باره گفت: مشکل اینترنت، دانش آموزان و دانشجویان در این روستا را گریبان گیر کرده است، دانشجویان به خوبی نمی توانند در کلاس های مجازی حضور پیدا کنند، این مشکل را به عنوان دانشجو دائم لمس کرده ام. 

طاهره محمدی اظهار داشت: بالای کوه اینترنت خوب است و برای شرکت در کلاس های مجازی، به آنجا می روم، بعضا که کلاس ها به شب می خورد، با همسرم بالای کوه می روم، این تجربه ها هر چند سخت اما بعضا شیرین است اما سرمای هوا که غالب شود، نمی دانم باید چه کار کنیم. 

وی خاطرنشان کرد: این روزها، هوا خوب و خوش است، هنوز سرما چیره نشده، اما به هر حال سرما می آید، آن وقت آمدن به کوه و یا رفتن به پشت بام و درس خواندن امری محال می شود. 

این روزها، هوا خوب و خوش است، هنوز سرما چیره نشده، اما به هر حال سرما می آید، آن وقت آمدن به کوه و یا رفتن به پشت بام و درس خواندن امری محال می شود

دهیار روستای چالتلپک افزود: در برخی از نقاط روستا که نزدیک روستای دویدوخ است، آنتن دهی کمی بهتر است اما در مجموع روستای چالتلپک، اینترنت ندارد و مردم دچار زحمت هستند. 

سخت کوشی دانش آموزان در روزهای کرونایی  

یکی از اهالی روستای گرکز در شهرستان مرزی راز و جرگلان هم در این باره گفت: اینترنت در روستای ما خیلی ضعیف است، اصلا جواب نمی دهد، بچه ها مجبور هستند برای دست یابی به اینترنت به تپه های اطراف بروند، در نقاط مرتفع اینترنت فورجی است و بهتر می توانند در کلاس های مجازی شرکت کنند. 

مریم رحیمی اظهار داشت: جای شکرش باقی است که این روزها هوا گرم است و بچه ها زیاد اذیت نمی شوند، هنوز هوا خوب است اما نمی دانم با سرد شدن هوا، بچه ها می خواهند چه کار کنند. 

وی افزود: خواهرم هر روز، با چند نفر از دوستانش به بالای تپه می رود، با خودشان خوراکی و زیرانداز برمی دارند و آنجا با مدد اینترنت درس می خوانند. 

این فعال فرهنگی در روستای گرکز اظهار داشت: بچه ها روزی چند بار تا تپه می روند و می آیند. 

دانش اموزان برای دریافت شبکه شاد باید بالای تپه بروند

دهیار روستای گرکز هم در این باره گفت: تعطیلی مدرسه سبب شده تا دانش آموزان از آموزش حضوری محروم شوند، مدرسه به علت ابتلای معلمان به کرونا، تعطیل است.

محسن زاهدی اظهار داشت: بچه ها آموزش را از طریق برنامه شاد دنبال می کنند اما اینجا اینترنت ندارد، البته اینترنت در بخشی از روستا که نزدیک یکه سعود است، با خط ایرانسل جواب می دهد اما بخشی دیگر، اصلا اینترنت ندارد. 

وی افزود: بچه ها بر روی پشت بام خانه و یا بالای تپه ها با شاد ارتباط می گیرند. 

دهیار روستای گرکز با بیان اینکه مشکل اینترنت در روستاهای شهرستان مرزی راز و جرگلان زیاد است افزود: در روستای اسمی دولان، نه اینترنت جواب می دهد و نه دسترسی به برنامه های تلویزیون میسر است، در آن روستا زیرساخت مخابراتی وجود ندارد. 

بیش از هزار و ۴۴۰ مدرسه زیر پوشش اینترنت رایگان

رییس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی اظهار داشت: با اجرای طرح اتصال، بیش از هزار و ۴۴۰ مدرسه زیر پوشش اینترنت رایگان قرار گرفته اند و اکنون مشکل اینترنت در مدارس استان وجود ندارد. 

با اجرای طرح اتصال، بیش از هزار و ۴۴۰ مدرسه زیر پوشش اینترنت رایگان قرار گرفته اند و اکنون مشکل اینترنت در مدارس استان وجود ندارد

فرامرز صدقی اظهار داشت: اینترنت مدرسه برای دانش آموزان، حتی در صورتی که مدیر و یا معاون مدرسه حضور ندارند، قابل استفاده است، با همکاری شورای اسلامی و یا دهیاری روستا، دانش آموزان می توانند از این امکان بهره ببرند. 

وی افزود: اگر مدیر مدرسه ای در روستا در دستیابی به اینترنت مشکل دارد و یا مدرسه ای از خدمات طرح اتصال بازمانده، گزارش را به ما منعکس کند تا برای رفع آن اقدام کنیم.

شهرستان مرزی راز و جرگلان در بسیاری از شاخص ها، دچار عقب ماندگی است. 

فرماندار شهرستان راز و جرگلان در این باره گفته بود که در اینترنت پرسرعت ضعیف هستیم و فقط ۱۰ روستای بزرگ شهرستان اینترنت پرسرعت دارند.

اسماعیل حسین پور اظهار داشت: تنها هفت درصد جمعیت روستایی تحت پوشش اینترنت قرار دارند.

سیدعلی مرتضوی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان شمالی هم گفت: در هشت ماه گذشته ۱۲ سایت ایرانسل در شهرستان راز و جرگلان به بهره برداری رسیده است و ۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار به این شبکه متصل شده اند.

دانش اموزان برای دریافت شبکه شاد باید بالای تپه بروند

دسترسی مدارس رازوجرگلان به اینترنت ۲۰۰ درصد رشد کرد

مدیرآموزش و پرورش رازوجرگلان از رشد ۲۰۰ درصدی اتصال مدارس این شهرستان به شبکه ملی اطلاعات خبر داد و گفت: اکنون در ۱۲۶ واحد آموزشی امکان استفاده از اینترنت رایگان فراهم شده است.

عباس رضایی اظهار داشت: پیش از این تنها ۴۰ مدرسه رازوجرگلان به شبکه ملی اطلاعات متصل بودند.

 وی با اشاره به اهدای مودم های ایرانسل به برخی از مدارس افزود: علاوه بر اینترنت رایگان، تمام تجهزیرات دسترسی به اینترنت به صورت رایگان توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در اختیار مدارس فاقد مودم قرار گرفته است.

رضایی با بیان اینکه اتصال باقی مدارس به اینترنت در دستور کار است، تصریح کرد: هم اکنون تنها ۵۰ مدرسه در شهرستان فاقد اینترنت است که بر اساس برنامه ششم توسعه، با همکاری آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بسترهای لازم برای اتصال تمام مدارس روستایی به شبکه ملی اطلاعات فراهم خواهم شد.

مدیرآموزش و پرورش رازوجرگلان افزود: علت تجهیز نشدن این مدارس به اینترنت نبود زیرساخت های لازم ارتباطی در آن مناطق است که بزودی این مدارس نیز  از طریق آنتن های " های وب" و فیبر نورری از شبکه ملی اطلاعات برخوردار خواهند شد تا دانش‌آموزان به طور کامل از ظرفیت‌های آموزش مجازی بهره‌مند شوند.

۱۲ هزار دانش آموز در ۱۸۲ مدرسه شهرستان راز و جرگلان تحصیل می کنند. 

خراسان شمالی دارای ۳۰۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان است که بیشتر این مساحت در شهرستان راز و جرگلان واقع است.

این شهرستان سه بخش و ۶ دهستان دارد و ۹۵ درصد جمعیت این منطقه روستایی هستند.

راز، مرکز شهرستان مرزی راز و جرگلان در ۱۲۰ کیلومتری مرکز خراسان شمالی قرار دارد و بیشترین تمرکز جمعیتی قوم ترکمن این استان در راز و جرگلان است.

تعداد بازدید: 693 ، امتیاز کاربران: 0 (0 نفر) ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
Seyed Mohammad Hassan Hassan hosseini
|    | 1399/10/20 - 17:09 |     0     0     |
لطفا ای میل دهید این مقاله رو بفرستم منتشر کنید:

https://www.researchgate.net/publication/341313638_mqaysh_athr_rwsh_tdrysyadgyry_tymy_rqabty_w_rwsh_tdrystrkyb_khwandn_w_nwshtn_dr_kar_grwhy_br_mhart_khwandn_w_drk_mtalb_dansh_amwzan_pnjm_abtdayy

Seyed Mohammad Hassan Hassan hosseini
|    | 1399/10/30 - 13:17 |     0     0    
پاسخ: این هم تیوریهای آموزشی سیاسی بی نظیر من در اروپا:

https://oapub.org/edu/index.php/ejes/article/view/3541

اگر ترجمه فارسی اش را منتشر می کنید بفرستم؟

Seyed Mohammad Hassan Hassan hosseini
|    | 1399/10/24 - 14:39 |     0     0    
پاسخ: 20 مقاله و کتاب اینچنینی دارم که مجلات آموزش پرورش هم منتشرشان نمی کنند.!!!!!؟؟؟؟؟؟


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
امتیاز شما به اين خبر:
   کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب  

  20 دوره محبوب سال را تا 31 آگوست 2022 به صورت رایگان شرکت کنید.


  


 
   تبلیغات صفحات داخلی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© نسخه سوم فرهنگیان نیوز 1391
shoghlorg@gmail.com | info@farhangiannews.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار
Check  Out My Rank On PRTracking.com!
  خبر فوری: دوره عالی مدیریت کسب و کار ( MBA و DBA آینده نگاری استراتژیک ) دانشکده مدیریت دانشگاه تهران