تلکس فرهنگيان نيوز- تدبير: دستور دادستان كل كشور براي رسيدگي به "اهانت به آيت‌الله صافي گلپايگاني"
شنبه، 8 آبان 1400 - 18:14     کد خبر: 35971

ورود به شبكه مديران حرفه اي... https://t.me/hrmSupergroup سايت انجمن صنفي مديران ( مديريت ،اشتغال و ...)👈http://www.shoghl.org/:


دستور دادستان كل كشور براي رسيدگي به "اهانت به آيت‌الله صافي گلپايگاني"
گروه سياسي الف، ۸ آبان ۱۴۰۰، ۱۴:۴۷      4000808083 ۱ نظر، ۸ در صف انتشار و ۰ تكراري يا غيرقابل انتشار

حجت الاسلام والمسلمين منتظري از صدور دستور پيگيري موضوع "اهانت به آيت‌الله صافي گلپايگاني"خبر داد.
دستور دادستان كل كشور براي رسيدگي به "اهانت به آيت‌الله صافي گلپايگاني"

به گزارش ايسنا به نقل از مركز رسانه قوه قضاييه، حجت الاسلام والمسلمين محمدجعفر منتظري دادستان كل كشور و رئيس دادگاه ويژه روحانيت در واكنش به حواشي ايجاد شده در فضاي مجازي پيرامون فرمايشات آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مرجع عاليقدر شيعه، ضمن اظهار تاسف از اينكه اشخاصي به خودشان اجازه مي‌دهند كه حريم مرجعيت شيعه را به بهانه‌هايي مورد هتك حرمت قرار دهند، اظهار كرد: بايد حوزه نقدِ يك مطلب را كاملا از حوزه اهانت و هتك حرمت جدا كرد.

وي از صدور دستور به دادسراي ويژه روحانيت براي پيگيري موضوع خبر داد و افزود: از آنجاييكه شخص منتشر كننده اين مطلب، طلبه و مرتبط با حوزه علميه است، رسيدگي به موضوع، درحوزه صلاحيت دادسرا و دادگاه ويژه روحانيت است كه به آن مرجع ابلاغ شده كه ماجرا را در دستور رسيدگي و پيگيري قرار دهد.

دادستان كل كشور تصريح كرد: همچنين طبق ماده ۲۷ قانون مطبوعات، رسيدگي به اتهامات شبكه‌هاي خبري كه موضوع اهانت به مرجعيت را منتشر و بازنشر كرده‌اند، در صلاحيت هيات نظارت بر مطبوعات است كه همين امروز دستور داده شد كه موضوع در هيات نظارت مورد بررسي، پيگيري و رسيدگي قرار گيرد و طبق قانون با افراد خاطي برخورد خواهد شد.

رئيس دادگاه ويژه روحانيت تاكيد كرد: شرايط عمومي كشور به گونه‌اي است كه بايد دامنه اين مسايل خيلي زود جمع شود و نبايد التهاب مسايل اجتماعي افزوده شود.

 


برگشت به تلکس خبرها