تلکس فرهنگيان نيوز- تدبير: روسيه «ممنوعيت بهره برداري ايران از گاز درياي خزر» را تكذيب كرد
چهارشنبه، 12 آبان 1400 - 19:17     کد خبر: 35974

ورود به شبكه مديران حرفه اي... https://t.me/hrmSupergroup سايت انجمن صنفي مديران ( مديريت ،اشتغال و ...)👈http://www.shoghl.org/:

 روسيه «ممنوعيت بهره برداري ايران از گاز درياي خزر» را تكذيب كرد
سفارت روسيه در تهران اخبار مرتبط با ممنوعيت ايران نسبت به برداشت از منابع گازي درياي خزر را رد كرد.
 

استانبول/خبرگزاري آناتولي

سفارت روسيه در تهران امروز چهارشنبه با انتشار پيامي در حساب توئيتر خود، اخبار مرتبط با ممنوعيت ايران نسبت به بهره برداري از منابع گازطبيعي درياي خزر بر اساس توافق با مسكو را رد كرد.

سفارت روسيه، اظهارات اردشير دادرس رئيس انجمن صنفي CNG ايران درباره ممنوعيت بهره‌برداري ايران از 8 چاه گازي در درياي خزر از سوي روسيه را رد كرده است.

در واكنش سفارت روسيه در تهران نسبت به اظهارات اردشير دادرس آمده است: «با توجه به اظهارات مطرح شده از سوي اردشير دادرس رئيس انجمن صنفي CNG ايران با يكي از رسانه‌ها، سفارت روسيه در ايران اعلام مي‌كند كه اين اظهارات منطبق بر واقعيت نبوده و يك تحريك هدفمند در جهت تضعيف روابط دوستانه روسيه و ايران به شمار مي‌رود».

گفتني است اردشير دادرس، رئيس انجمن صنفي سي‌ان‌جي ايران روز دوشنبه در گفت‌وگو با يك خبرگزاري، درباره حق برداشت كشورش از منابع گازي درياي خزر گفت: روسيه اجازه برداشت از 8 چاه گازي خزر را به ايران نمي‌دهد.

وي افزوده بود: «اكنون روسيه 18.1 درصد از ذخاير گاز دنيا را داراست و اين رقم در مورد ايران 17.9 درصد است، چنانچه از خزر برداشت داشته باشيم اين رقم به 18.2 درصد رسيده و در مقام بالاتري از روسيه قرار مي‌گيريم كه طبق توافق‌هايي كه قبلا با اين كشور صورت گرفته نبايد اين چنين شود تا روسيه همچنان در صدر باشد».


برگشت به تلکس خبرها