تلکس فرهنگيان نيوز- تدبير: جايزه يك ميليون دلاري معلم برتر جهان به يك بانوي ايراني اهدا شد
پنجشنبه، 13 آبان 1400 - 23:53     کد خبر: 35979

ورود به شبكه مديران حرفه اي... https://t.me/hrmSupergroup سايت انجمن صنفي مديران ( مديريت ،اشتغال و ...)👈http://www.shoghl.org/:

جايزه يك ميليون دلاري معلم برتر جهان به يك بانوي ايراني اهدا شد

ثريا مطهرنيا، آموزگار كردستاني نامزد جايزه جهاني بهترين معلم شد و در جمع ۱۰ معلم نامزد اين جايزه قرار گرفت.

به گزارش اسپوتنيك، ‏ثريا مطهرنيا، بانوي معلم اهل كردستان كه سال‌هاست در روستاهاي محروم كردستان به آموزش و پرورش مشغول است توسط موسسه جايزه جهاني معلم (Global Teacher Prize) به عنوان ده معلم برتر جهان در سال ۲۰۲۱ معرفي شد.

ثريا مطهرنيا، امسال نماينده‌ي منتخب ايران به عنوان معلم نمونه توسط بنياد واركي با همكاري يونيسف، شده است. جايزه‌ي بين‌المللي بنياد واركي هر ساله به دنبال انتخاب بهترين معلم‌هاي دنيا، اهدا مي‌شود. اين آموزگار برگزيده در اين رابطه مي‌گويد: «فقط براي جايزه در اين دوره شركت كردم، حتي يك ريال هم نمي‌خواهم از اين پول بردارم. همه پولي كه به عنوان هديه به من برسد همه آن را هزينه درمان بچه‌هايم خواهم كرد.»كاربران بسياري به اين خبر واكنش مثبت نشان مي‌دهند و عنوان مي‌كنند درست است كه جايزه معلم برگزيده سال، يك ميليون دلار است، اما عشق و علاقه اي اين آموزگار در خدمت به انسانيت، غيرقابل قيمت‌گذاري است. اين كاربران با تحسين خانم آموزگار برگزيده ايراني، اميدوارند در دولت رئيسي مورد توجه قرار بگيرد و بتواند در جايگاه مناسبي قرار داده شود تا دلسوزانه بسياري از مشكلات اين چنيني كه دانش‌آموزان مناطق محروم با آن دست و پنجه نرم مي‌كنند را حل كند.

كاربران ايراني ضمن ابراز خوشحالي از موفقيت اين بانوي ايراني، عنوان مي‌كنند هميشه انسانيت برنده است و درخشش زنان سرزمينمان باعث افتخار است و اميدوارند شاهد موفقيت‌هاي روزافزون اين بانوان بلند همت باشند و در كنار اين اتفاق شاهد آباداني و سربلندي كشور باشند.


برگشت به تلکس خبرها