تلکس فرهنگيان نيوز- تدبير: منتشركننده كارت واكسن وزير بهداشت تحت تعقيب قرار مي‌گيرد
یکشنبه، 19 دی 1400 - 12:30     کد خبر: 36043

ورود به شبكه مديران حرفه اي... https://t.me/hrmSupergroup سايت انجمن صنفي مديران ( مديريت ،اشتغال و ...)👈http://www.shoghl.org/:

منتشركننده كارت واكسن وزير بهداشت تحت تعقيب قرار مي‌گيرد

منتشركننده كارت واكسن وزير بهداشت تحت تعقيب قرار مي‌گيرد

يك مقام حقوقي در وزارت بهداشت اعلام كرده كساني كه كارت واكسن وزير بهداشت را منتشر كرده اند تحت پيگرد حقوقي قرار مي گيرد.

به گزارش خبرگزاري خبرآنلاين، مديركل حقوقي سازمان بيمه سلامت، در واكنش به انتشار اطلاعات وزير بهداشت به عنوان يكي از بيمه شدگان سازمان بيمه سلامت در فضاي مجازي توسط يكي از پزشكان، توضيحاتي ارائه داد.

آنطور كه خبرگزاري مهر نوشته، عبدالرحيم ترابي گفت: دسترسي به سوابق بيمه شدگان از قبيل سابقه دارو و خدمات پاراكلينيك تجويزي براي بيماران فقط با اجازه بيمه شده و به وسيله رمز دو مرحله‌اي فراهم است و اين اطلاعات در حال حاضر فقط به پزشكان نمايش داده مي‌شود.

وي با بيان اينكه انتشار تصويري از كارت واكسيناسيون وزير بهداشت و مشخص شدن كد ملي و تاريخ تولد ايشان و همچنين استفاده از شماره تلفن همراه بيمه شده، منجر به سوءاستفاده يكي از پزشكان و دسترسي به صفحه اول اطلاعات شخصي وزير شده است، افزود: اين اقدام مصداق بارز نقض حريم خصوصي و افشاي اطلاعات و همچنين نشر اكاذيب و تشويش اذهان عمومي بوده و پيگيري‌هاي لازم حقوقي در اين زمينه انجام خواهد شد.

پيش از اين نيز سرپرست مركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت بهداشت به دنبال انتشار تصويري از كارت واكسن دكتر بهرام عين اللهي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در شبكه هاي اجتماعي توضيحاتي را مطرح كرده بود.

دكتر هاشمي گفت: آنچه در برخي رسانه هاي بيگانه ضمن انتشار عكس كارت واكسن وزير بهداشت با طرح شبهاتي از قبيل "تزريق يك دوز واكسن توسط مسئولان وزارت بهداشت علي رغم تشويق مردم به واكسيناسيون" مطرح شده است، نشان دهنده خباثت و جريان سازي هدفمند اين رسانه ها در جهت ايجاد شبهه و تخريب آرامش رواني و اعتماد افكار عمومي به خادمان نظام سلامت كشور و كاهش مشاركت مردم در امر واكسيناسيون و به خطر انداختن سلامت آحاد جامعه است.

گفتني است طبق آنچه به عنوان كارت واكسن وزير بهداشت در شبكه هاي اجتماعي منتشر شده، عين اللهي يك نوع واكسن خارجي تزريق كرده است.


برگشت به تلکس خبرها