RSS   |  نسخه موبایل   |  نسخه تلکس   |  پیوندها   |  جستجو پیشرفته   |  تماس با ما  
 صفحه اول    فرهنگی    فرصتهای استخدامی    اجتماعی، سیاسی    مقالات    بخشنامه ها    خدمات    برگزیدگان    استخدام ( کارفرما ، کارجو)  
چهارشنبه، 19 مرداد 1401 - 18:10   
  تازه ترین اخبار:  
   آخرین مطالب  

  


  20 دوره محبوب سال را تا 31 آگوست 2022 به صورت رایگان شرکت کنید.


  جذب و استخدام مهندس عمران ، معماری ، پیمانکاری ترجیحا در ساختمان های لوکس


  استخدام در سان استار


  📣 کارگاه آموزشی مدیریت استراتژیک


  سخنگوی دولت: دولت اختیار تصمیم‌گیری درباره حقوق بازنشستگان را به هیات امنای سازمان تامین اجتماعی واگذار کرد


  📣 کارجو مدیر بازرگانی + فرصت شغلی کارشناس اموزش


  دوره عالی مدیریت کسب و کار ( MBA و DBA آینده نگاری استراتژیک ) دانشکده مدیریت دانشگاه تهران


  بخشنامه به دستگاههای اجرایی 👈👈 جذب و نگهداری استعدادهای برتر و نخبه در دستگاههای اجرایی


  مرکز شایستگی منابع انسانی


- اندازه متن: + -  کد خبر: 35828صفحه نخست » اخبار اجتماعی، سیاسیپنجشنبه، 26 فروردین 1400 - 17:42
گزارش روز ملی منابع انسانی ، حرفه ای گرایی و اخلاق حرفه ای ، راه برون رفت ازمعضلات و مشکلات کنونی
  
ورود به شبکه مدیران حرفه ای... https://t.me/hrmSupergroup سایت انجمن صنفی مدیران ( مدیریت ،اشتغال و ...)👈http://www.shoghl.org/:

گزارش روز ملی منابع انسانی

 

حرفه ای گرایی و اخلاق حرفه ای ، راه برون رفت ازمعضلات و مشکلات کنونی

در چهارمین گرامی داشت روز ملی منابع انسانی در 25 ام فروردین ماه اقای دکتر جواد محجوب رئیس انجمن صنفی مدیران و مشاورین منابع انسانی با تبریک ماه مبارک رمضان و تبریک روز منابع انسانی از منابع انسانی به عنوان بزرگترین سرمایه سازمانی یاد کرد و اشاره کرد انجمن صنفی به عنوان بانی و پیشنهاد دهنده این روز در جهت توسعه و تعالی سرمایه های انسانی و ترویج فرهنگ ان در جامعه از نهادها ، سازمانها و شرکتهایی که در این امر همت گماردند تشکر نمود .

در ادامه ایشان با معرفی هیات مدیره و بازرسین جدید انجمن صنفی به ترتیب اقایان : محجوب ، دکتر علی تویسرکانی ، دکتر فرشید سیف ، مهندسی علی محمدی و مهندس حسن قدس ولی  و بازرسین اقایان : دکتر محمدجواد ابگون و حسین عطایی ، ابراز امیدواری کرد تیم جدید انجمن در راه احقاق حقوق حقه منابع انسانی با همدلی و حمایت اعضا ، موفق باشند .

وی بااشاره به روند اجرایی ، گرامی داشت روز منابع انسانی در سالهای گذشته، عنوان کرد در دوسال گذشته به دلیل همه گیری کرونا در جامعه این بزرگداشت به شکل وبینار برگزار شده و امسال نیز باحمایت مرکز تحقیقات مدیریت و نواوری دانشگاه علامه در 25 فرودرین ماه برگزار گردید.

در ادامه وی ، برنامه های در دست اجرا سال جاری با بهره گیری از ظرفیت های هم افزایی شبکه تخصصی انجمن با 40 هزار متخصص را برشمرد این برنامه ها شامل : توسعه و ارتقا مهارت های کاربردی مدیریت ، سنجش صلاحیت های حرفه ای منابع انسانی و گسترش خدمات رفاهی برای اعضا نام بردند .

 

تغییر سریع گفتمان در مدیریت منابع انسانی

اقای دکتر علیرضا کوشکی (مرکز تحقیقات مدیریت و نواوری دانشگاه علامه طباطبایی )

در یک اکوسیستم طبیعی و فعال فرصت بقا و پیشتازی از آن سازمانهایی خواهد بود که با تغییرات کنارآمده و شرایط زندگی خود را با آن سازگار سازند و مقاومت کردن در مقابل بایسته های محیطی و عدم تغییر گفتمان، نتیجه ای جز فنا و نابودی نخواهد داشت.

شرکت ها و سازمان هایی که در مقابل گفتمان جدید شکل گرفته مقاومت کرده و حالت خنثی و یا تدافعی به خود گرفتند، احتمالا الان یا وجود ندارند و یا با هزینه های بسیار زیاد انسانی وغیرانسانی درحال بقا هستند.

ایشان به چهار مدل تعاملی ارتباط صنعت و دانشگاه را بیان داشتند و در ادامه به ظرفیتهای مدیریتی ونواوری در مرکز تحقیقات دانشگاه علامه اشاره داشته و اعلام امادگی برای توسعه و تحکیم ارتباط دانشگاه با صنعت داشتند .

 

از خام فروشی در منابع زیرزمینی به خام سوزی در منابع انسانی رسیدیم

اقای دکتر حمیدرضا کمالی مدیراجرایی برنامه «سنجش شایستگی حرفه ای با استاندارد اروپایی» ESCO 

هدف غایی از مدیریت منابع انسانی، تولید ارزش رقابتی و افزایش بهره وری در سازمان است، این هدف بدون رضایت شغلی کارکنان حاصل نمی شود و برای جلب رضایت شغلی، هیچ مولفه ای از مدیریت استعداد و وجود نظام شایسته سالار، مهم تر نیست.

در این راه با بهرگیری از تجربیات برنامه اروپاییESCO   در زمینه سنجش صلاحیت حرفه ای و ارتقا مهارت های شغلی با مشارکت انجمن صنفی مدیران این الگو بومی سازی شده و به عنوان برنامه اجرایی سال جاری قرار گرفته است.  

و در ادامه  بااشاره به فوائد و مزایای برنامه «سنجش شایستگی حرفه ای با استاندارد اروپایی»  ESCO ، آقایان دکتر جواد محجوب، دکتر فرشید سیف، خانم دکتر زهرا لبادی و آقای دکتر علی تویسرکانی به عنوان اعضای هیات ژوری این برنامه در حوزه مدیریت منابع انسانی و آموزش معرفی شدند.

 

 

توسعه کسب و کار با محوریت منابع انسانی

اقای دکتر ایمان مصدری مدیر سازمان متخصصین و مدیران ایران

ایشان با بیان روند اقتصادی و بررسی امار و ارقام منتشر شده بانک مرکزی در سال 99و اشاره به کاهش رشد اقتصادی با نفت و بدون نفت ، راه برون رفت ازمشکلات را در گرو توسعه منابع انسانی سازمانها دانستند و با توجه به ویژگی های : رقابت شدید ، چالشهای سازمانی ، تغییرمزیت نسبی ، تغییر نگرش سازمانها و... با اشاره به مدلهای عارضه یابی ، توجه به استعدادیابی و ارزیابی شایستگی موثر در منابع انسانی را در شرایط کنونی یک ضرورت دانستند .

در ادامه ایشان برای توسعه ارتباطات بین متخصصین منابع انسانی از پلت فرم شبکه لینکدین ایران و نمایشگاه مجازی که براساس ظرفیتهای بومی طراحی شده اند رونمایی کردند .

 

مدیریت دور کاران، چالشها و را ه کارها

اقای دکتر مهدی صانعی ، دید بان کسب وکار و عضو هیات علمی دانشگاه

ایشان در ابتدا با اشاره به تاریخچه دور کاری در جهان ، دور کاری در سازمانهای ایرانی تا قبل از همه گیری کرونا ، چندان مورد توجه و اقبال قرار نگرفته بود اما به دلیل شرایط کنونی، سازمانها برحسب ضرورت مجبور به اجرا فرایند دورکاری برای استمرار در حیات اقتصادی خود شدند .

در ساختارهای جدید دور کاری ، تجزیه و تحلیل مجدد مشاغل و شناسایی مشاغلی که قابلیت استفاده از روش دورکاری را داشته باشند یک ضرورت است.

دورکاری شامل دو روش هیبریدی ( نیمه دورکاری ) یا کامل دورکاری بوده و برای اجرای این مدل نیازمند شناخت و ارزیابی شخصیتی و مهارتی افرادی است که مشخص شود از کدام یک از این مدل ها و با چه ترکیبی می توان استفاده کرد .

بطور مثال افرادی که دارای انگیزش درونی بالا، وجدان کاری ،تاب اوری و مسولیت پذیری بیشتری هستند نیروهای مناسبی برای استفاده از روش دورکاری می باشند.

در ادامه ایشان به مشکلات روش دورکاری از جمله جبران خدمات، حذف برنامه رفاهی و اموزش های حضوری و اسیب های روانی ( افسردگی ) و نبود ساختار مناسب دور کاری، اشاره داشتند .

 

اموزش انلاین در دوران کرونا و پساکرونا

اقای مهندس صالحی مدیر موسسه دانش بینان انلاین اموزان

در گذشته وجود پلت فرمهای اموزش انلاین (LMS   (جایگاه مناسبی در سازمانها و جامعه نداشتند با بروز همه گیری کرونا ، فرصت توجه به این ظرفیت در جامعه به وجود امد در این ایام اقبال به برگزاری وبینارهای اموزشی بسیار بیشتر و گسترده تر از برنامه های حضوری است.

در ادامه ایشان ضمن معرفی پلت فرم انلاین اموزان سرویس های موجود در این پلت فرم را برای مدیران سازمانها تشریح نمودند

گزارش روز ملی منابع انسانی ، حرفه ای گرایی و اخلاق حرفه ای ، راه برون رفت ازمعضلات و مشکلات کنونی

 

تعداد بازدید: 383 ، امتیاز کاربران: 0 (0 نفر) ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
امتیاز شما به اين خبر:
   کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب  

  20 دوره محبوب سال را تا 31 آگوست 2022 به صورت رایگان شرکت کنید.


  


 
   تبلیغات صفحات داخلی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© نسخه سوم فرهنگیان نیوز 1391
shoghlorg@gmail.com | info@farhangiannews.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار
Check  Out My Rank On PRTracking.com!
  خبر فوری: دوره عالی مدیریت کسب و کار ( MBA و DBA آینده نگاری استراتژیک ) دانشکده مدیریت دانشگاه تهران