RSS   |  نسخه موبایل   |  نسخه تلکس   |  پیوندها   |  جستجو پیشرفته   |  تماس با ما  
 صفحه اول    فرهنگی    آموزشی خارجی    اجتماعی، سیاسی    گیشه روزنامه    مقالات    بخشنامه ها    خدمات    برگزیدگان    کاریابی  
دوشنبه، 4 تیر 1397 - 12:22   
  تازه ترین اخبار:  
   آخرین مطالب  

  کارگاه کاربردی " فاجعه در جذب و استخدام" مدرس دکتر هژبرافکن 8ساعت 7 تیرماه


  فرصت استخدام بهترین متخصصان کشور و شرکت در دوره یکساله MBA رایگان دانشگاه تهران درجشنواره ایران تلنت!


  نیکی هیلی گزارش سازمان ملل در مورد فقر در آمریکا را «مضحک» دانست


  نیکی هیلی گزارش سازمان ملل در مورد فقر در آمریکا را «مضحک» دانست


  برگزاری دوره آمادگی آزمون مدرک بین المللی منابع انسانی PHRi


  اتحادیه اروپا اعمال تعرفه بر برخی کالاهای آمریکایی را آغاز کرد


  پایان مسابقات دوچرخه سواری تور مولانادر ترکیه


  برگزاری مراسم دعا برای شادی روح ابن سینا در مساجد 200 کشور ترکیه


  تغییرات حداقل حقوق پایه ظرف ٤٠ سال گذشته از سال ١٣٥٧تا ١٣٩٧


  تعداد زبان هایی که در مهدکودک ها و دبستان های استرالیا به کودکان آموخته می شود به سیزده عدد افزایش یافت


- اندازه متن: + -  کد خبر: 34879صفحه نخست » اخبار فرهنگیپنجشنبه، 24 خرداد 1397 - 08:25
سخن همکار : فراخوان وتلاش یکپارچه عمومی بازنشستگان کشوری ولو در دقیقه 90
  
فرهنگیان نیوز -تدبیر تلگرام 👈 https://telegram.me/edufarhangian:

فراخوان وتلاش یکپارچه عمومی بازنشستگان کشوری ولو در دقیقه 90
دوستان و همکاران بزرگوار..! تلاش یکپارچه ولو در دقیقه ۹۰
قانون مدیریت و خدمات کشوری در مجلس منتظر تعیین سرنوشت است .
روز عید فطر کلیه نمایندگان در حوزه انتخاباتی و در نماز عید حضور خواهند داشت ..
همکاران محترم حتما....! در نماز جمعه با نماینده شهر خود بسیار جدی تصویت قانون را با اِعمال حداکثری تا ۱۰۰ درصد و در بازه زمانه دوساله خواستار باشید !
موفقیت رای گیری سال آتی را مبتنی و منوط بر تصویب حداکثری قانون مدیریت به نفع بازنشستگان اعلام نمایید !
فعالان صنفی گرانقدر نامه ذیل را به نام نماینده شهر خود تنظیم و پرینت گرفته و ترجیحا با مهر و امضای کانونهای کشوری شهر خود به نماینده و مجمع نمایندگان خود تحویل نمایید.
درصورت مشارکت همگانی در سطح کشور و از موضع اقتدار این کنش صنفی تاثیر گذار خواهد بود.
همه باهم برای هم
به نام خداوند لوح و قلم
حضور محترم مجمع نمایندگان استان سمنان در مجلس شورای اسلامی
با سلام و احترام
از آنجا که «ق م خ ک» از ابتدای تصوبب، یعنی سال۱۳۸۶ تاکنون به صورت ناقص و گزینشی اجراشده و بویژه آنکه برخلاف نص صریح مفاد قانون اساسی، حقوق بازنشستگان در مواد مختلف آن، مراعات نگردیده و موجبات بروز تبعیض فاحش و تضییع آشکار حقوق حرفه ای بازنشستگان فراهم شده است ، موارد پیشنهادی ذیل ، جهت اصلاح کاستی ها و استیفای حقوق بازنشستگان، تقدیم می گردد :
شورای بازنشستگان کشوری
ماده ۱۰۹ : دولت مکلف است به منظور رفع تبعیض و نابرابری موجود بین حقوق و مزایای شاغلان با بازنشستگان کشوری و لشکری سنوات مختلف، با تصویب قوانین و آیین نامه های لازم و تامین منابع مالی مورد نیاز، شرایطی پایدار و شفاف را فراهم نماید که حداکثر طی بازه زمانی دو ساله و از آغاز سال ۱۳۹۷حقوق، مزایا و دریافتی های بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق های بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیرو های مسلح پس از اعمال ضریب سالانه در پایان سال ۱۳۹۸ با ۱۰۰ درصد آخرین حقوق و فوق العاده های شخص بازنشسته شده ی همسان و دارای شرایط مشابه در همان دستگاه که همان سال بازنشسته شده است، برابر باشد.
تبصره ۱: به منظور پایداری در همسانی حقوق و مزایای دریافتی شاغلان و بازنشستگان، دولت مگلف است همواره هرگونه افزایش حقوق و مزایای مشمول کسورات شاغلان را همزمان برای بازنشستگان نیز اعمال نماید.
تبصره ۲: حقوق و فوق العاده های مشمول کسورات بازنشستگی مبنای مقایسه مذکور در این ماده،درمورد کلیه مشترکین صندوق بازنشستگی کشوری از سقف دریافتی موضوع ماده ۷۶ و درمورد مشترکین سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح از سقف دریافتی تبصره ۳ ماده ۱۱۷ این قانون تجاوز نخواهد کرد.
تبصره ۳:آیین نامه اجرایی این ماده حداکثر ظرف دو ماه از تاریخ تصویب این قانون به پیشنهاد مشترک سازمان بازنشستگی ، سازمان امور اداری و استخدامی ، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ،سازمان برنامه و بودجه کشور،وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید.
تبصره۴: منابع مالی اجرای این ماده در بودجه سالانه کل کشور و از طریق درآمدی دولت تامین می گردد.
تبصره۵: اجرای این ماده در سایر صندوق ها وابسته به دستگاه های اجرایی از محل منابع داخلی آنها به تصویب مراجع ذی صلاح امکان پذیر است.
تبصره۶ : تعیین ضریب افزایش سنواتی بر عهده هیات وزیران می باشد. این ضریب با رعایت تبصره ۲ همین ماده در مورد بازنشستگان کشوری و لشکری نباید کمتر از نرخ تورمی رسمی بانک مرکزی باشد.
تبصره۷ : دولت موظف است دیون حقوقی ناشی از عدم اجرای صحیح مواد ۱۲۵ و بند ۲ ماده ۶۸ ازسال ۱۳۸۶ تاکنون را بر اساس مفاد ق م خ ک مصوب مهر ماه سال ۱۳۸۶ بر اساس حکم ماده ۱۰۹ قانون مذکور برای بازنشستگان که آنها را به دو دسته با بیان ...بازنشستگان تا پایان سال ۱۳۸۵ ... ، طبقه بندی کرده ، به ترتیب ذیل محاسبه و ، در ردیف معوقات دولت ثبت و سالانه در بودجه سنواتی در بازه زمانی پنج سال با نسبت تساوی پرداخت نماید :
بند ۱ تبصره ۷ - معوقات بازنشستگان لشکری و کشوری به میزان ۶۷/۷ درصد،ازسال1386 به علت تخطی دولت از ماده ۱۲۵ ق م خ ک به عنوان معوقه حقوق و فوق العاده... وخسارات ناشی ار عدم اجرای ماده125که از دولت طلب دارند، این میزان بر مبنای تفاوت هر سال افزایش ضریب سنواتی با رعایت حداقل نرخ تورم مقایسه، و درهر سال در احکام حقوقی اصلاح و محاسبه ، خواهد شد.
بند ۲ تبصره ۷- معوقات بازنشستگان لشکری و کشوری سال ۱۳۸۶ به بعد که شمول فوق العاده ایثارگری ،از زمان ابلاغ رسمی اجرای قانون ۱۵ روز بعد از انتشار در روزنامه رسمی به دولت، باید بر اساس بند ۲ ماده ۶۸ ق م خ ک ، احکام کارگزینی آنها اصلاح و دیون حاصله بر اساس ، احکام الزام آور برنامه ششم توسعه در فصل شانزدهم ،در دوسال اول اجرای برنامه، محاسبه و پرداخت گردد.
ماده ۶۴ جدید : در تبصره ذیل ماده ۶۴ ، قید رعایت حداقل نرخ تورم اعلامی توسط بانک مرکزی در افزایش سنواتی سالانه توسط هیات محترم وزیران ، برای بازنشستگان تا رسیدن به هفت برابر حقوق مبنا ،از الزامات قانونی برای دولت باشد.
ماده ۸۵ جدید:: نمایندگان محترم مجلس ،دستگاههای اجرایی را در ماده مذکور، ملزم به تامین بیمه کارآمد برای بازنشستگان همانند شاغلین نمایند. به طوری که تسهیلات رفاهی شاغل و بازنشسته هر دستگاه، یکسان باشد.
ماده ۱۰۰ مکرر : پیشنهاد دولت در این ماده در لایحه جدید موجب تضییع حقوق کارمندان دولت شده و بر خلاف اصول مختلف قانون اساسی می باشد. از طرفی، لحاظ کردن دو نماینده برای دولت در مقابل یک نماینده دیوان عدالت اداری ، زمینه ساز تضییع حقوق ملت در امر قضاوت خواهدبود. بنابراین ، کلیات این ماده به علت تداخل وظایف دو قوه، بر خلاف اصول مسلم قانون اساسی و دخالت دولت در امر قضاوت تلقی می شود.
درخواست می شود این ماده در لایحه پیشنهادی دولت ، توسط نمایندگان محترم به دلایل یادشده، ملغی گردد.
جمع کثیری از بازنشستگان کشوری – نصراله خلیلی آرادان – گرمسار

تعداد بازدید: 136 ، امتیاز کاربران: 0 (0 نفر) ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
امتیاز شما به اين خبر:
   کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب  

  نیکی هیلی گزارش سازمان ملل در مورد فقر در آمریکا را «مضحک» دانست


  نیکی هیلی گزارش سازمان ملل در مورد فقر در آمریکا را «مضحک» دانست


 
   تبلیغات صفحات داخلی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© نسخه سوم فرهنگیان نیوز 1391
info@farhangiannews.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار
Check  Out My Rank On PRTracking.com!
  خبر فوری: کارگاه کاربردی " فاجعه در جذب و استخدام" مدرس دکتر هژبرافکن 8ساعت 7 تیرماه